ساخت پروتز چشم اختصاصیCustom made

در این مرحله پروتز چشم مختص فرد Custom Made ساخته خواهد شد.


پس از پایان مرحله دوم و گرفتن قالب ها به صورت دقیق از حدقه چشم فرد و همچنین چک کردن وضعیت پلک بیمار و توجه به نوع عملی که به واسطه ی آن چشم فرد تخلیه شده است ساخت پروتز آغاز می گردد.


با استفاده از قالب تهیه شده که در مرحله قبل ساخته شد و پس از رسیدن به شکل ایده آل و دلخواه قسمتی که مردمک چشم می بایست در آن جا قرار بگیرد با الگو گرفتن از دیگر چشم سالم ساخته خواهد شد.


پس از پایان ساخت و طراحی مردمک چشم پروتز نهایی آماده می باشد.تمامی مراحل ساخت توسط پزشکان مجرب و همچنین با استفاده از بهترین متریال ها ساخته می شود.در این مرحله کلینیک نگاه نصف جهان با بهره گیری و استفاده از مواد و متریال مخصوص و روز دنیا که ساخت کشور آمریکا می باشد اسکلرا را آماده کرده و رنگ پروتز هم پس از انتخاب و ساخت آن به وسیله تکنیک های دیجیتال ، مطابق با رنگ چشم بیمار آماده می شود.


تمامی رگ های خونی داخل چشم و جزئیات آن به وسیله چشم دیگر بیمار در لابراتوار مخصوصی بر روی پروتز چشم پیاده سازه و اجرا خواهد شد.


قطر عنبیه چشم عموما در حدود 10 الی 13 میلی متر می باشد و آن را در پروتز با مطابقت کامل از چشم دیگر خواهند ساخت.سپس سطح پروتز به جهت از بین بردن هرگونه نا صافی به وسیله پولیش صاف و صیقل داده می شود و در مرحله بعد یک لایه محافظ بر روی آن قرار خواهد گرفت تا برای تحویل به مشتری و قرار گیری آن اقدام شود.