پروتز های تک لایه اسکرال

پروتز تک لایه اسکرال یک چشم مصنوعی نازک است که قرار است بر روییک چشم رنگ‌ پریده و یا از شکل افتاده استفاده شود. این پروتز مصنوعی همه سطح یک چشم از نظر زیبایی ظاهر پوشش داده و ظاهر طبیعی آن را احیا می‌کند. متخصصان شرکت نگاه نصف جهان سعی دارند با تطبیق بهترین رنگ و حرکت طبیعی پروتز به بیمار کمک کنند. هیچ عمل جراحی قبل از استفاده از این پروتز های نازک که به صورت یک پوسته روی چشم قرار می گیرند نیاز نیست. 

برای این پروتز نیز فرآیند قالب‌گیری دستی به طور اختصاصی برای هر نفر انجام می شود تا از نظر آناتومی در موقعیت صحیح قرار بگیرد و برای بیمار هم راحت باشد. بیشتر پروتزهای تک لایه حرکت خوبی دارند به طوریکه ظاهر فرد به طرز شگفت انگیزی طبیعی به نظر می رسد. زندگی را نمایش می‌دهند. بعد از یک یا دو جلسه ملاقات حضوری، روند ساخت پروتز تکمیل شده و آموزش شخصی به فرد داده می شود تا نحوه نگهداری، قراردهی پروتز در چشم و خارج کردن آن را یاد بگیرد. اغلب بیماران می توانند در هنگام خواب نیز پروتز را در چشم خود داشته باشند.


پروتز تک لایه اسکرال


پروتزهای تک لایه برای بیمارانی که دچار تورم شدید چشمی و عفونت و فساد بافت چشم هستند نیز قابل استفاده اند. چنین عفونتی عموماً به صورت یک چشم چروکیده و از کارافتاده مشخص می شود. چشم ممکن است از نظر ظاهری تغییر رنگ هم داده باشد. این تورم شدید می‌تواند در پی بیماری‌های چشمی، نقایص‌ مادرزادی، ضربه روحی و جراحی‌های چشمی ناموفق باشد. چیزی که بسیاری از مردم در مورد این ناهنجاری نمی‌دانند این است که آن را می توان با یک پروتز چشمی تک لایه تصحیح نمود. 

به طور کلی وجود یک ناهنجاری ظاهری می‌تواند چالش بزرگی برای بیماران هم از لحاظ ذهنی و هم جسمی باشد. بسیاری از بیماران ما مشکلات خود را در تعاملات اجتماعی روزمره با ما در میان گذاشته اند. به کمک پروتز تک لایه می توان تا حدودی بر این معضلات غلبه نمود. بسیار نازک این پروتز چشمی نه تنها زیبایی فرد را بازسازی می کند، بلکه به لحاظ پزشکی، کارکرد چشم را نیز افزایش می‌دهد؛ مثلا در برابر خراش ها از چشم محافظت نموده و موجب عملکرد صحیح پلک ها می شود. 

در صورتی که به چنین پروتزی نیاز دارید فرم ملاقات با ما را پرکنید تا در اسرع وقت به شما نوبت داده شود.